Armas koolipere, kutsume sind osalema kartongpakendite tagastamise pilootprojektis!

Date created 23.09.2021

Projektiga alustame esmaspäeval 27.09.2021 - 10.10.2021! Selle käigus kogume kahe nädala jooksul kokku võimalikult palju kartongpakendeid.

Kutsume Kose Gümnaasiumi kooliperet koostöös hoolekogu esimehe Ave Kooskoraga osalema kartongpakendite tagastamise pilootprojektis, mille käigus koguksime KG õpilaste ja koolipere abiga 2 nädala jookul kokku võimalikult palju kartongpakendeid (mahla, piima, vahukoore jne pakendeid (mahla, piima, vahukoore jne pakendid), mis on tühjad, millel on kork peal ning säilitanud oma esialgse kuju.

NB! PAPIST PAKEND POLE TETRAPAKEND!
 
RVM Systems pakub omalt poolt välja parimatele kogujatele/panustajatele auhinnafondi 500.-eurot (kinkekaardid, kinokülastus vms, mis täpselt selles saame eelnevalt täpselt kokku leppida). Auhinna raha saab omale meie aktiivne õpilasesindus - kooliprojektide elluviimiseks. Palume, et koguksite pakendid kokku, tooksite koolimaja (nii algklasside maja, kui peamaja) juurde kogumiskonteinerisse. Kool saab pakkuda RVM Systemsi kaudu kogumistarvikuid (nööriga suletavaid kotte, kotiraame vms).

Projektiga alustame esmaspäeval 27.09.2021 - 10.10.2021!

Rohkem infot projekti kohta leiad altpoolt.

Tallinnas käivitati Euroopa esimene kartongpakendite tagastamise pilootprojekt, mille käigus tutvustatakse tarbijatele uudset kartongpakendite tagastussüsteemi. Tallinna pilootprojekt on esimene omataoline Euroopas. Tetra Paki ellukutsutud pilootprojekt tähendab, et koostöös taaratagastusautomaatidega tegeleva ettevõttega RVM Systems lisatakse kartongpakendite automaat juba toimiva kogumissüsteemi juurde, kuhu seni on tarbijad saanud viia pandipakendeid. Kasutatud kartongpakenditest saab pärast ümbertöötlemist väärtuslik tooraine, kuid praeguseni ei ole olnud ideaalset süsteemi kartongpakendite kogumiseks ja ümbertöötlusesse suunamiseks.

Paber on väga vastupidav taastuv materjal, paberikiude saab rohkem kui seitse korda taaskasutada. Ümbertöötlemine võimaldab taaskasutada ka muid pakendiosi nagu plast- ja alumiiniumkihid. Pärast ümbertöötlemist saab kartongpakenditest toota näiteks pappkarpe ja salvrätikuid. Plast- ja alumiiniumkihtidest saab aga valmistada katusekive, paneele või kaubaaluseid.

Tetra Paki eesmärk on tõhustada kartongpakendite kogumist ja ümbertöötlemist nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides, et tulevikus jõuaksid joogipakendid prügimäe asemel ümbertöötlusesse.

Kui inimesed tulevad pilootprojektiga kaasa, siis plaanitakse kartongpakendeid hakata koguma ka teistes Euroopa riikides. Kartongpakendid saab pärast ringlussevõttu muuta pappkarpideks või salvrätikuteks, mittepaberist komponente saab ümbertöödelda teistesse toodetesse.

Iga pakend, mis liigub läbi masina toob juurde uut teadmist, kuidas süsteemi paremaks muuta.

Pane papp ringi käima! 

Kogumisautomaat võtab vastu kõiki kartongpakendeid, olenemata nende tootjast, kujust, suurusest või tootest.

Täpsem info https://bit.ly/3kwBpDClink opens on new page
Last changed 29.09.2021.