Важно

Koolipoolne informatsioon ning nõuded seoses COVID-19 ennetamisega 16. сентября Kose Gümnaasium

Tere, hea koolipere!

Selleks korraks hakkab suvine koolivaheaeg läbi saama ja pilgud tuleb pöörata taas koolimaja poole.
Õppeaastat alustav avaaktus toimub kõikidele Kose Gümnaasiumi õpilastele kolmapäeval, 1. septembril kell 9.00 peamaja ees (Pikk 12) õuealal.

Orienteeruvalt 9.45 suunduvad 1.-4. klassid rongkäiguga algklasside majja, kus järgneb koheselt esimestele klassidele pidulik aktus, aabitsate kätteandmine ning pildistamine. Teistel klassidel toimuvad klassijuhataja tunnid.

Mis puudutab 2021/2022. õppeaastat, siis on esmatähtis hoida haridus- ja noorteasutused avatuna kõigil haridustasemetel ja - liikides, arvestades seejuures kõigi ohutusega. Püüame märgata ja toetada kõiki õppijaid, et täita möödunud õppeaastast jäänud võimalikke hariduslünki.

VAKTSINEERIMINE:
Meie koolis korraldab õppeaasta algusest vaktsineerimist kooliõde Tiiu Valdi.
Lisaks õpilastele saab vaktsineerida ka personali. Teisi kogukonnaliikmeid kool ei vaktsineeri.
Kooliõel on võimalik korraldada vaktsineerimine ise koolis kohapeal, kaasata tervishoiuteenuse osutaja või korraldada vaktsineeritavate jõudmine piirkondlikku vaktsineerimiskeskusse. Kose Gümnaasium pakub võimalust õpilastele alates 12. eluaastast vaktsineerimist COVID-19 vastu Spikevax (Moderna) vaktsiiniga. Seda esialgsetel anmetel ning täpsustame seda esimesel võimalusel.
Koolis toimub alaealiste vaktsineerimine ainult vanema nõusolekul. Vaktsineeri.ee

KIIRTESTIMINE:
Täielikult vaktsineerimata töötajad peavad korra nädalas tegema antigeeni kiirtesti. Tegemist on ninaneelu testidega. Testi ei pea tegema töötaja, kes esitab tööandjale
tõendi viiruse läbipõdemise kohta viimase kuue kuu jooksul, mitte vanema kui 72 tundi tagasi saadud PCR-testi tulemuse või mitte enam kui 48 tundi tagasi saadud antigeeni kiirtesti tulemuse juhul, kui see on tehtud tervishoiuteenuse osutaja juures.

KARANTIIN:
Täielikult vaktsineeritud töötajad ja õppijad ei pea COVID-19 haige lähikontaktsena karantiini jääma.
1. septembrist kehtib üldhariduskoolides lihtsustatud karantiinikord. Lihtsustatud kord kehtib ainult haridusasutuses aset leidnud lähikontakti korral.
12–18aastased ja 2021/2022. õa 19aastaseks saavad vaktsineerimata õpilased peavad tegema esmalt kiirtesti ja mitte varem kui 72-tunnise vahega PCR-testi.
Kui lähikontakt COVID-19 viiruse kandjaga toimus lasteaias või üldhariduskoolis, ei pea haigustunnusteta lapsed ja kuni 12-aastased õpilased jääma karantiini ega end ka testima.
Haigussümptomite puhul tuleb igal juhul jääda koju ja võtta ühendust perearstiga.

TÄIELIKULT VAKTSINEERITUD TÖÖTAJAD JA ÕPPIJAD EI PEA COVID-19 HAIGE LÄHIKONTAKTSEGA KARANTIINI JÄÄMA:

KUI KOOLIS ON COVID-19 HAIGESTUNU:
Koolis aset leidnud lähikontakti korral võivad kooliskäimist jätkata:
<12-aastased lapsed;
>12-aastased lapsed ja noored, kes:
on vaktsineeritud COVID-19 haiguse vastu;
on COVID-19 haiguse mitte rohkem kui kuus kuud tagasi läbi põdenud;
on läbinud SARS-CoV-2 viiruse suhtes testimise (antigeeni kiirtestimise ja PCR testimise) ning testi tulemused on negatiivsed.

NB! Küll aga ei tohi lähikontaktsed osaleda teistes tegevustes – käia huviringis, ostlemas, kohvikus vm

OLULISED ENNETUSMEETMED:
Haigena koju. Mistahes sümptomite korral peavad nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed jääma koju.
Hügieen. Kätepesu, võimalikult ohutu aevastamine ja nuuskamine, pindade ja ühiskasutatavate esemete asjatu katsumise vältimine ning nende puhastamine.
Maskid. Siseruumides, kus distantsi hoidmine ei ole võimalik, soovitame kanda maski.

ÕPPETÖÖ KORRALDAMINE:
Kui klassis või rühmas on õppijaid, kes peavad olema karantiinis, jätkub ülejäänutel kontaktõpe.
Kui võimalik, võib karantiinis olevatele tervetele õpilastele pakkuda võimalust osaleda õppetöös näiteks koolis toimuva õppe ülekandmise teel või iseseisvaid õpiülesandeid andes.
Kontaktõppe piiramist viiruse leviku tõkestamiseks tuleb üldjuhul vältida.

VAIMNE TERVIS JA NÕUANDETELEFON:
1. septembrist tegutseb koolipsühholoogide nõuandeliin kõigile laste ja noortega töötavatele inimestele, lapsevanematele, õppijatele ja lastele. NÕUANDELIIN TEL. 1226 (eesti k) E-R 16-20
Kose Gümnaasiumi tugikeskuse SOS telefon 51 991 005

KOOLI TINGIMUSED KÜLASTAJATELE:
Seoses jätkuva SARS-CoV-2 Delta variandi nakkusfooni ja riikliku nakatumiste kasvuga ning vajadusega tõhustada õpilaste ning töötajate nakkusohutust on kõikides kooli tööruumides, puhkeruumides, koosolekutel, koolitustel meditsiinilist kaitsemaski kandmine soovituslik.

Külalised, kes soovivad koolimajja siseneda peavad kandma maski ja tõendama, et on COVID-19 vastu vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud või teinud negatiivse PCR-testi.

Allikas: https://www.hm.ee/sites/default/files/htm_juhised_koolidele_2021.pdf

Lugupidamisega

Martin Medar
Direktor
25.08.2021

Tere, hea koolipere!

VAKTSINEERIMINE:
Meie koolis korraldab õppeaasta algusest vaktsineerimist kooliõde Tiiu Valdi.

KIIRTESTIMINE:

KARANTIIN:

KUI KOOLIS ON COVID-19 HAIGESTUNU:
Koolis aset leidnud lähikontakti korral võivad kooliskäimist jätkata:
<12-aastased lapsed;
>12-aastased lapsed ja noored, kes:
on vaktsineeritud COVID-19 haiguse vastu;
on COVID-19 haiguse mitte rohkem kui kuus kuud tagasi läbi põdenud;

OLULISED ENNETUSMEETMED:

ÕPPETÖÖ KORRALDAMINE:
Kontaktõppe piiramist viiruse leviku tõkestamiseks tuleb üldjuhul vältida.

VAIMNE TERVIS JA NÕUANDETELEFON:
Kose Gümnaasiumi tugikeskuse SOS telefon 51 991 005

KOOLI TINGIMUSED KÜLASTAJATELE: