Ukraina toetamine

Loomise kuupäev 02.03.2022

Kes soovib panustada ja aidata Ukraina sõjakoldes olevaid inimesi ja organisatsioone, siis info võimaluste kohta on siin:

Abi pakkumise ja vajaduse koordineerimine on kiireks ja tõhusaks toimetamiseks võtmetähtsusega. Selleks, et abi jõuaks abivajajateni ning oleks just see, mida tarvis, koordineerib keskselt abipakkumisi MTÜ Eesti Pagulasabi. Konkreetsete majutuskohtade, reisi korraldamise või vabatahtlike abipakkumiste info palume kõigil abistajatel sisestada MTÜ Eesti Pagulasabi kodulehel olevale vormile: https://www.pagulasabi.ee/paku-abilink opens on new page
MTÜ Pagulasabi kontaktisik on Anu Viltrop (anu@pagulasabi.eelink opens on new page).

Rahaliste või esemeliste annetustega Ukraina inimeste abistamise võimalused:

• Algatus "Ukraina heaks!" - https://www.ukrainaheaks.eelink opens on new page vahendab vabaühenduste – MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse kaudu abi Ukraina rindelähedastele elanikele ja teistele haavatavatele gruppidele.
Neile ühingutele saavad ettevõtjad tulumaksuseaduses sätestatud piirides annetada maksuvabalt ning eraisikutel on võimalik tehtud annetused hiljem oma maksustatavast tulust maha arvata.
Rohkem infot leiab kampaanialehel: https://www.facebook.com/ukrainaheakslink opens on new page.

• Eesti Punane Rist - https://redcross.eelink opens on new page kogub nii esemeid kui rahaannetusi ja toimetab need abivajajateni Ukraina Punase Risti kaudu. Punane rist kogub vaid uusi esemeid: kasutamata hügieenitarbeid (pesuvahendid, seep, hambapasta, hambaharjad, mähkmehd, hügieenisidemed jms), voodipesu, tekke, patju, magamiskotte, rätikuid.
Täpsem info: /et/abi-kriisiolukorras

 

Alansi Vabatahtlik Päästeselts Kose vallas korjab Ukraina jaoks esmatarbekaupu, et need saata abivajajatele Punase Risti kaudu.

Hetkel vajatakse hügieenivahendeid (šampoonid, dušigeelid, hambapasta, hambaharjad, hügieenisidemed, laste mähkmed, niisked salvrätikud, jms). Samuti kogutakse patju-tekke.

NB! Oluline, et kõik annetatav kaup oleks pakendis ja uus.

Humanitaarabi on võimalik tuua Kose Kultuurikeskusesse ja Oru Külakeskusesse keskuste lahtioleku päevadel ja aegadel. Kose - Uuemõisas organiseerib kogumist Siiri Tammeleht (tel. 5238860)

Vajadusel saab täpsemat Infot Alansi Vabatahtliku Päästekomando esindajalt Ain Salupõllult: tel. 58059008

Viimati muudetud 14.03.2022.